Conselh Generau d’Aran

deluns, 27th junhsèga 2026
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • RSS
  • Inici
  • Notícies
    • Notícies de Govèrn
    • Espòrts
    • Multimedia
      • Aran TV
      • Videos
      • Audios
      • 100 ans dera mòrt deth poèta J. Condò Sambeat
  • Eth Conselh
    • Govèrn
      • Era Sindica
      • Equipa de govèrn
      • Eth plen
    • Competéncies
  • Gestions
    • Anoncis
    • Sedença Electronica
    • Edictes
    • Perfil del Contractant
    • Subvencions
      • Subvencions deth Conselh Generau d’Aran entar exercici 2026
      • Subvencions minjador escolar
      • Leader Pirineu Occidental
      • Bulletin de Subvencions
  • Airaus
    • Coneishement
      • ETEVA
      • Joenessa
    • Cultura e Lengua
      • Lengua
      • Cultura
      • Publicacions en Aranés
    • Economia, Torisme e Promocion Economica
      • Torisme
      • Promocion economica
      • Productes Val d’Aran
    • Espòrts
      • ETEVA
      • CETEI
      • Aran by UTMB
    • Igualtat, Salut e Benèster
      • Joenessa
      • Servici Aranès de Benèster e Salut
    • Naues Tecnologies e Innovacion
      • CEI Val d’Aran
      • Aran Acción 2020-2030
      • Hepic-Hub
    • Territòri, Paisatge e Cambi climatic
      • Centre de Lauegi d’Aran
      • Residus
      • Miei Ambient
      • Reserva dera Biosfèra
  • Plen en dirècte
  • Meteo
  • Contacte
  • Aranés
    • Español
    • Català

Govèrn

Visita deth Lleida Esportiu ath Conselh Generau d’Aran

junhsèga 28, 2017
Vielha, 28 de juriòl de 2017.- Es integrants dera plantilha e eth còs tecnic deth Lleida Esportiu an estat arrecebudi en Conselh Generau d’Aran peth sindic d’Aran, Carlos Barrera, en ua recepcion ofi...

Cors sus es aigües termaus des Pirinèus ena Val d’Aran

junhsèga 28, 2017
Vielha, 28 de junhsèga de 2017.- Era Universitat de Lhèida en collaboracion damb eth Conselh Generau d’Aran, era Deputacion de Lhèida e er Institut d’Estudis ilerdencs, a organizat deth 24 ath 28 de ...

Òscar Cadiach pòrte ara Val d’Aran ath cim deth Broad Peak

junhsèga 27, 2017
Vielha, 27 de juriòl de 2017.- Er alpinista tarraconense Òscar Cadiach a coronat eth cim deth Broad Peak (8.047 mètros), e s’a convertit en prumèr catalan que corone es catorze ueit mil sense o...

Eth Conselh Generau d’Aran repoble es arrius Barradòs, Joeu e Torán...

junhsèga 25, 2017
Vielha, 25 de juriòl de 2017.- Eth Conselh Generau d’Aran a trauès deth departament d’Agricultura, ramaderia e Miei Naturau en collaboracion damb era Societat de Caça e Pesca Val d’Aran amièc a...

Comence a foncionar eth servici de Tren toristic dera Artiga de Lin

junhsèga 21, 2017
Vielha, 21 de juriòl de 2017.- A compdar de deman dia 22 de juriòl e enquiath 11 de seteme eth Conselh Generau d’Aran comence eth servici deth Tren toristic d’accès ara ribèra dera Artiga de Li...

Comence era pretemporada des equipes de fotbòl ena Val d’Aran

junhsèga 20, 2017
Vielha, 20 de juriòl de 2017.- Era Val d’Aran acuelherà un ostiu mès es “stages” de pretemporada d’equipes de fotbòl de naut nivèu, coma ei eth cas deth RCD Espanyol B e femenin; Ll...

Eth Conselh Generau d’Aran defen en Grenòble era reintroduccion dera “...

junhsèga 7, 2017
Vielha, 6 de juriòl de 2017.- Eth passat 4 de juriòl representants deth Conselh Generau d’Aran assistiren ara reunion deth Parc National régional du Vercors, en Grenòble. Eth motiu dera preséncia en ...

Eth Plen deth Conselh Generau d’Aran apròve eth pressupòst entad an 20...

junhsèga 4, 2017
Eth Plen tanben apròve ua mocion conjunta sus era situacion der os ena Val d’Aran Arròs, 4 de juriòl de 2017.- Eth Plen deth Conselh Generau d’Aran amassat ena Casa deth Senhor d’Arròs, a aprovat dam...

Reünion dera Comission d’Urbanisme dera Val d’Aran

junhsèga 3, 2017
Vielha, 3 de juriòl de 2017.- Era Comission Territoriau d’Urbanisme dera Val d’Aran, co-presidida peth director generau d’Organizacion deth Territòri e Urbanisme, Agustí Serra e eth...

Eth Conselh Generau d’Aran premanís es camins e sendèrs entara s...

junh 30, 2017
Vielha, 29 de junh de 2017.- Eth Conselh Generau d’Aran a metut a trabalhar ua brigada de sanejament des apròp de cent quilomètres de sendèrs que hèn part deth hilat istoric de rotes de senderi...
« Anterior 1 … 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 … 146 Següent »

Notícies de Govèrn

  • Era 32au Corsa Aran per sa Lengua amasse a centeats de persones en defensa der aranés
    27/07/2026
  • Eth Conselh Generau d’Aran e es nau Ajuntaments aranesi presenten ua allegacion conjunta contra eth Plan Territoriau Sectoriau tara implantacion d’Energies Renauibles dera Generalitat (PLATER)
    24/07/2026

Conselh Generau d'Aran

  • Eth Conselh
  • Era Sindica
  • Equipa de govèrn
  • Eth plen
  • Competéncies

Meteo

  • Bulletin perilh de lauegi
  • Nivèu des arrius
  • Estacions meteo

Contacte

Plaça d'aran, 1-2 25530 Vielha

deluns a diuendres de 8:30 a 14 òres

973 64 18 01

973 64 18 01

conselh@aran.org

Facebook

Conselh Generau d'Aran

Twitter

Tweets por @conselharan

Notícies populares

1

Convèni de collaboracion entre eth Conselh Generau...

Feb 17, 2014
2

Dusau fasa Copa Espanha – GP Espot Esqui

Feb 18, 2014
3

Er esquiador aranés, Álex Puente, harà concurrénci...

Feb 18, 2014

Registre activitats de tractament CGA

© Conselh Generau d'Aran   -Dessenh Web

Manage Cookie Consent
Utilizamos cookies para optimizar nuestro sitio web y nuestro servicio.
Funcional Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Estadísticas
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
Ver preferencias
{title} {title} {title}
  • Español
  • Aranés
  • Català